Am luat mai multe credite pentru fratele meu, dar el nu le-a achitat

21 января 2021 26

Buna! Am luat mai multe credite pentru fratele meu, dar el nu le-a achitat si acum mi-a venit o scrisoare precum ca-mi vor fi blocate toate conturile. Recent am nascut. Voi putea primi indemnizatiile pentru copii? Sotul nu stie ca am luat credite pentru frate.

Jurist comments 1

M P
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения

Bună Tatiana.

Indemnizaţia unică acordată la naşterea copilului şi indemnizaţia lunară acordată pentru creşterea copilului pînă la vîrsta de 3 ani reprezintă un venit ce nu poate fi urmărit de executorul judecătoresc.

În practică însă, mulți din ei totuși aplică sechestru pe cardurile pe care vin aceste îndeminzații. În acest caz, va... mai detaliat trebui să vă prezentați la executor și să îi prezentați dovezi care să demonstreze sursa venitului.

Succes.

22 января 2021