Cu automobilul peste hotare

15 июля 2017 30

Planific deplasare peste hotare cu masina, ce trebuie sa stiu referitor la interdictii?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Defapt ,în linii generale nu există interdicții care al limita libera circulație.
Trebuie să fiți atent dacă automobilul nu este al dvs sa aveți un contract de comodat auto ce v-ar permite circulația cu acesta.

Referitor la regulile de circulație, puteți consulta Convenția asupra circulației rutiere la care RM este parte .... mai detaliat ( http://www.sindunipol.ro/pdf/conventii/conventie-din-1968-asupra-circulatiei-rutiere.pdf )

16 июля 2017
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

La intrare in tara solicitati (daca este punct de trecere vamal) informatiile privitor la regulamentul specific fiecarei tari in care va deplasati, pentru a nu avea neplaceri : viteza de deplasare , conditiile tehnice auto etc.

18 июля 2017