Cu privire la cooperative

2 сентября 2019 14

Buna ziua, stimati juristi. In urma cercetarii legilor cu privire la cooperativele de productie si cooperativele de intreprinzator, am ramas cu senzatia ca intre acestea nu exista practic nicio diferenta. Daca puteti sa ma ajutati cu o lista a diferentelor intre cele doua din punct de vedere al constitutuirii, al activitatii si in general. Daca este posibil si cu doua exemple cand este mai favorabil sa inregistrezi compania ca CP si cand ca CI. Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Platforma este preconizată pentru răspunsuri simple, care nu ocupă mult timp, identifici de o direcție pentru soluționarea problemei, descria este cu titlu gratuit.
Pentru răspunsuri ample, precum cel ce solicitați, angajați un jurist pentru a vă analiza întreaga gamă de solicitări.

3 сентября 2019