Cuantumul pensiei alimentare

19 июня 2024 3

Bună ziua. Care este cuantumul lunar al pensiei alimentare pentru copilul minor, dacă fostul soț nu muncește oficial? Vreau să ne înțelegem fără judecată să plătească lunar atât cât prevede legea. Mulțumesc anticipat pentru răspuns.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna ziua d-na Tatiana, eu vă înțeleg, c DVS nu vreți să vă cheltuiți cu servicile avocatului, care sostă scump, mai ales și răspunsul-prezent. Ex. soțul DVS se atârnă obraznic la obligațiunele DVS, fără obținerea hotărârei, el n-o să vă plătească nici-un ban, el este obraznic față de copil și... mai detaliat de DVS, el a contribuit la apărarea copilului, dar nu s-a obligat să-l întrețină, a luat o poziție ne clară, să se eschiveze. Cuantumul luna, îl decide judecătorul, când pronunță hotărârea. Pentru o claritate DVS sunteți în drept să apelați la vaiberul meu de pe telefonul +373686699500 pentru o consultație mai amplă.

20 июня 2024