Cum cumpăr un teren care nu are proprietar?

25 августа 2022 85

Buna ziua. Am informație ca un teren amplasat comunitate pomicolă (care se afla lângă un teren pe care l-am cumpărat recent) nu are proprietar înregistrat la ASP. Eu as dori să cumpăr terenul menționat. Pot depune o cerere la primărie pentru a solicita cumpărarea acestui teren?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
dacă terenul se află în raza teritorială a primăriei locale, începeși căutările la primărie, sau la administrția întovărășirii pomicole, totuși, este posibil cproprietar să existe, doar că nu a înregistrat actele la timp.

26 августа 2022