Cum imi pot intoarce o parte din bani?

28 марта 2019 113

Buna ziua. Cu sotul am fost cununata si ne-am despartit. Din cauza lui am ramas cu un credit, la care i-am inchis datoriile. Cum se poate de procedat ca sa-mi intoarca o parte din suma? Am documente care arata ca i-am inchis un credit tot in ziua cand am luat altul pe mine. Va rog, ajutati-ma!

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună Irina,

Ați fost doar cununată sau căsătoria a și fost oficial înregistrată la oficiul de stare civilă?

28 марта 2019
SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
^^^
Puteti cere restituirea banilor achitati de Dvs, pe temeiul îmbogățirii nejustificate.
Trebuie să angajați un avocat, și să depuneți o cerere de chemare in judecată.
Puteti solicita restituirea intregii sume, daca creditul nu a fost utilizat si de Dvs, si daca nu ati fost in casatorie civilă.

30 марта 2019