Cum poate mama sa anuleze contractul instrainarii bunului cu conditia intretinerii pe viata?

25 июня 2019 24

Buna ziua. Pe 20.10.2008 parintii nostri au incheat cu mine si fratele meu un contact de instrainare a imobiluli cu conditia intretinerii pe viata. Fratele meu nu a respectat nimic din contract. In urma cu 8 ani, tata meu a murit. Ce poate face mama in aceasta situatie?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua
Contractul se reziliază benevol prin declarație scrisă la notar, contrar, dacă nu există acordul părților sau una dintre acestea e decedată, această procedură se face prin instanța de judecată.
Inaintați o acțiune în judecată, sau identificați un avocat să vă ajute.

26 июня 2019