Cum poate să procedeze prietenul meu?

18 апреля 2023 61

Salut. Mă plimbam noaptea cu un prieten, care și-a parcat mașina în zona de acțiune a indicatorului Oprire interzisă și stăteam opriți deja de o oră fără a încurca pe nimeni. După, a venit un polițist de patrulare. Acesta i-a solicitat șoferului permisul și actele mașinii. I-a întocmit proces-verbal pentru parcare neregulamentară pe care prietenul meu l-a semnat, după un alt proces-verbal pentru testarea tehnică expirată și al treilea pentru asigurarea expirată. Pe ultimele două prietenul meu a refuzat să le semneză. Ce urmează în continuare, ținând cont că noi eram staționați.

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună. Dacă nu sunteți de acord cu procesele-verbale, urmează să le contestați în 15 zile.

18 апреля 2023