Cum pot afla cine are viză de reședință în apartamentul meu?

27 августа 2020 221

Bună ziua! Recent am cumpărat un apartament, dar nu știu dacă foștii proprietari și membrii familiei lor mai au reședință acolo sau nu. De unde pot afla acest lucru? Și totodată dacă pe apartament nu sunt înregistrate și diferite companii SRL sau ÎI. Vă mulțumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Cu contractul de vinzare cumpărare si buletinul mergeti la ASP si solicitati aceasta informație, inclusiv puteți radia careva înregistrări care nu va convin.

28 августа 2020