Cum pot afla daca am dosare penale?

28 марта 2018 667

Buna ziua. Cum pot afla daca am dosare penale? Daca am, e posibil cumva de facut sa nu mai fie? Exemplu: cand vreau sa iau ceva in credit, sa nu mai apara prin datele mele? Se poate cumva de rezolvat asa problema? Multumesc!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Puteți solicita cazierul juridic unde sunt indicate antecedentele dvs. Cu referire la acest fapt puteți citi infirmație detaliată aici ( https://www.bizlaw.md/2016/09/02/care-este-procedura-de-eliberare-a-cazierului-judiciar-si-cat-dureaza/ ).

Antecedentele penale se sting la o anumită perioadă asta în cazul în care a-ți fost condamnat și există o sentință definitivă și nu sunteți parte doar întrun dosar... mai detaliat penal.

28 марта 2018