Cum pot face divorțul cat mai ușor și mai repede posibil?

30 мая 2019 85

Eu sunt cetățeanca a Republicii Moldova și el este turc din Cipru. Nu mai suntem impreuna de 2 ani. Cum pot face divorțul cat mai ușor și mai repede posibil?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua
Cel mai rapid este sa va prezentați ambii la organul de stare civilă și să depuneți o cerere în acest sens.
Dacă unul dintre soți nu dorește sau nu se prezintă, sau nu e cunoscut locul aflării, desfacerea casatoriei va avea loc prin instanța de judecată.

30 мая 2019