Cum pot intoarce banii pentru credit?

15 декабря 2020 10

Buna ziua. In luna iulie am luat un credit pentru o prietena, care a zis ca va achita ratele, dar nu le-a achitat. Acum sunt amenintata cu judecata. Cum ar fi posibil sa explic companiei ca nu eu trebuie sa achit creditul?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
La 99% nu averi sanse sa explicati si sa fiti inteleasa. Iar creditorul isi vrea banii, nu intereseaza cine e obligat sa restituie.
Puteți incerca sa depuneti o plingere la poliție doar ca putine șanse ca ceva se va schimba.

7 января 2021