Cum pot lua un credit ca sa rambursez alte doua?

22 августа 2022 99

Buna ziua. Am 2 credite si am intirziat cu achitarea ratelor. Executorii imi cer sa le rambursez integral, dar nu o pot face, deoarece momentan am probleme de sanatate (sunt in concediu medical cu piciorul fracturat). Cum pot lua un nou credit ca sa le rambursez pe cele doua mentionate si sa raman doar cu unul?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Daniela, te-ai înglodat în 2 credite,mai cauți al treilea credit. Nu e ieșire din situație, trebuie de procedat alt fel.

23 августа 2022