Cum pot obtine act de divort al Republicii Moldova in loc de cel perfectat in Transnistria

26 мая 2021 18

Buna ziua. Am act de divort din Transnistriea. La noi in Moldova el nu este valabil si din cauza asta eu nu pot face certificat de nastere copilului nascut de la alt barbat. Ce pot face pentru a rezolva aceasta problema?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Veronica, v-a fi o,kei dacă DVS o să vă adresați cu o cerere la Angenția |Servicișor Publice, din raza unde locuiți. Ei trebue să vă comunici, cum să prpcedați mai departe.

26 мая 2021