Cum pot primi inregistrarile video de la 2 camere de luat vederi ale unei companii private?

23 ноября 2018 117

Buna ziua. Cum pot primi inregistrarile video pentru o anumita perioada de timp (pana la 5 minute) de la 2 camere de luat vederi ale unei companii private? Camerele date filmeaza o intersectie din Chisinau in care a avut loc un accident. Exista vreun cadru legal pentru aceasta?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Depuneti o cerere la administrația firmei. Daca refuză, puteti face o interpelare la agentul constatator, care sa intreprinda actiunile oficiale necesare pentru ridicarea imaginilor video. Ele vor fi ca probe.

23 ноября 2018