Cum pot sa iau un credit, daca am istorie creditara rea?

7 мая 2020 695

Am credite in suma de 60.000 mii lei, dar am întârzieri la achitare de 30 de zile! Nu am lucrat in perioada pandemiei! Am trei copii, lucrez oficial de 7 zile! Cum, de unde, cine ma poate ajuta cu o consultație?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Eugenia,

Daca aveti intirziere la credit bancar, puteti sa va adresati la banca sa va faca o reeșalonare a ratelor.

In cazul Companiilor se Microfinantare la fel deja este o asemenea posibiliate.

Daca nu puteti face fata la plata creditelor puteti incerca o refinantare cu un gaj/ipoteca.

8 мая 2020