Cum pot sa-mi iau copilul de la fostul soț dupa divorț?

31 июля 2022 113

Buna ziua. Cum pot sa-mi iau copilul de la fostul soț dupa divorț? El a facut divorțul prin judecată fără mine. Citatiile se duceau doar la adresa lui. Acum nu-mi permite sa-l vad pe copil.

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna Nadejda, eu vă propun să faceți rost de hotărârea instanței de judecată, darmai bine să faceți rost de materialele cauzei civile pentru a verifica cum s-a desfășurat cauza, ca mai apoi să depuneți o cerere de apel în instanța superioară Curtea de Apel ( Bălți, Cahul, Chișinău ).

3 августа 2022
  • Юрисконсульт

Mai puteți apela la Organul de tutelă și curatelă din raza raionului dedomiciliu.

3 августа 2022