Cum pot sa procedez?

1 июня 2019 91

Fostul concubin, prin diferite manipulari si folosindu-se de increderea mea m-a convins sa iau pe numele meu cateva credite din diferite companii de microfinantare. Dupa ce ne-am despartit, a incetat sa mai plateasca aceste credite si acum eu am foarte mari probleme din cauza sumelor acumulate. Spuneti-mi, va rog, am vreo sansa sa demonstrez ca am fost folosita si sa-l impun sa achite datoriile? Eu la moment am doi copii mici si venit doar din indemnizatie.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Cât de dur nu ar suna dar nu, cu excepția cazului în care el singur va recunoaște acest fapt, deși oricum dvs figurați in calitate de debitor.

2 июня 2019