Cum pot verifica daca am antecedente penale?

27 июля 2020 603

Cum pot verifica daca am antecedente penale?

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

D-na Natalia, eu vă propun să vă adresați la Centri informativ al MAI în scris cu o cerere, unde se concetrează informația asupra la toți cetățenii țării noastre referitor la pornirea cauzelor penale, ce măsuri s-au luar asupra lor și alte circumstanțe. Tot depinnde cum ați să formulați cererea, succese.

28 июля 2020
Rodica Jereghi
  • Юрисконсульт

Dna Natalia, aveţi nevoie de cazier judiciar care se comandă inclusiv on-line pe servicii.gov.md. Cazierul este unicul act eliberat de autorități care servește drept dovadă a lipsei sau existenței antecedentelor penale

28 июля 2020