Cum pot verifica pe ce termen mi-a fost suspendat permisul

30 октября 2018 1364

Buna! Mi-a fost suspendat permisul de conducere pentru condus in stare de ebrietate. Cum pot afla pe ce termen mi-a fost suspendat?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Suspendarea permisului de conducere este dispusă exclusiv de către instanța de jdeucată, astfel, dacă aveți la îndemână o hotărâre în acest sens, în dispozitivul ei trebuie să fie indicat termenul pentru care a fost suspendat permisul dvs de conducere. Or, accesați site-ul (http://instante.justice.md/), judecătoria, agenda sedintelor-unde ndicati numele dvs iar... mai detaliat apoi copiați nr dosarului si d-ați căutare la hotărârile judecătorești.

31 октября 2018