Cum să aflu hotărârea instanței de judecată?

2 апреля 2022 185

Buna ziua. Ma aflu peste hotare și in Moldova am credite pe care nu le-am achitat de mult timp. Aș vrea să aflu ce a hotărât instanta de judecată în privința acestora, dar nu știu cum.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Noroc Mihai, tot depinde în contractele de creditare, care a fost viza de reședință, în baza acestor date o să afli, instanța care a pronunțat hotărârea de incas are sleită, ieși pe saitul justice,md, cu indicarea raionului, unde v-ați aflat cu viza.

3 апреля 2022