Cum sa demonstram ca am cumpărat apartamentul și este al nostru dacă nu avem nici un act de proprietar?

16 ноября 2020 141

Cu 20 de ani în urmă părinții mei au cumpărat un apartament, am trăit acolo toți acești 20 de ani. Persoanele care ni l-au vândut au promis ca o sa îl scrie pe noi, dar mereu se aflau peste hotare și nu aveau posibilitatea să-l scrie pe noi. Acum, peste 20 de ani refuza sa îl scrie pe numele părinților, spunându-ne sa eliberam apartamentul sau să-l cumpărăm cu suma reala de acum nu cea care a fost 20 de ani in urma. Nu avem niciun act care sa demonstreze ca noi l-am cumpărat sau ca am achitat apartamentul. Este posibil cumva sa demonstram ca este al nostru sau deja nu mai avem nici o șansa!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
La caz, maxim puteți solicita restituirea îmbunătățirilor aduse, dacă careva acte confiramtive a vînzării, oricare nu ar fi ele nu dețineți sorry, urma să vă gîndiți înainte de a face pași de genul dat.

16 ноября 2020