Cum sa depun cerere de eliberare din serviciu, daca ma aflu peste hotare

30 августа 2020 42

Buna ziua. Ma aflu in concediu pentru ingrijirea copilului. Acum ma aflu peste hotare si se incheie concediul. Cum sa procedez pentru a scrie o cerere de eliberare de la serviciu, avand in vedere ca nu ma pot deplasa acasa.

Jurist comments 3

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Prin scrisoare recomandată la adresa angajatorului

30 августа 2020
  • Юрисконсульт

D-na Diana, încercați să întocmiți o cecere de concediere întocmită la notar și să fie expediată printr-o scrisoare recomendată, dacă în țara unde vă aflați e prevăzut așa ceva, succese.

31 августа 2020
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Nu vă cheltuiți pe notar, nu are sens

31 августа 2020