Cum sa-mi demonstrez nevinovatia?

28 марта 2018 50

La 21 martie 2008 un AEI mi-a acordat un imprumut in suma de 15.000 lei, cu scandenta pina la 21 martie 2010, cu dobanda in marime de 26,6% anual din suma imprumutului. Dobanda a fost marita pina la 31%. Acest imprumut l-am achitat inainte de termen. Pana in ziua de azi figurez ca nu am achitat niciun ban. Pe 29 noiembrie 2012 a fost judecata in lipsa mea. S-a ridicat o suma astronomica. Mi-au sechestrat casa si terenul. Am aflat cand am dat actele de a primi pasaport de strainatate, primind refuz, toate termenele de atac au trecut.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Urmeaza a se vedea contractul de împrumut sa știi daca AEI era în dreptu de a majora dobînda fără a vă informa.

Totodată, în ce formă sa achitat suma anticipat? Sunt acte confirmative? Ordine de incasare? Transferuri bancare?

Cit privește hotărîrea emisă, există posibilitatea de a repune în termen de atac hotărîrea.

28 марта 2018