Cum să procedez?

14 мая 2018 24

Locuiesc cu tatăl, el zi de zi consumă alcool, nu lucrează și nici nu vrea să lucreze. Când consumă, mereu mă terorizează psihologic cu diferite bazaconii de-ale lui. Vreau sa pun punct la toate acestea, nu se mai poate de răbdat. Vă rog, spuneți-mi cum să procedez și la cine pot să apelez.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

D-l Igor, tatăl DVS e alcoolic cronic sau e bolnav psihic, dacă da DVS sînteţi în drept să apelaţi la serviciile speciale( poliţie,medici ) pentru al interna pe tata la spital.

15 мая 2018