Cum sa procedez, am citație de judecata din cauză că nu am achitat creditul?

12 марта 2019 178

Am primit citație că am un credit neachitat din 2014 și acum primesc citație cu riscul sa fiu închis pe 2 ani. Cum poți să ai credit și după 5 ani sa afli că nu este achitat?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Denis,

Mergeți în instanța de judecată și faceți cunoștință cu dosarul, aveți dreptul sa faceți fotografii absolut la tot ce este în dosar.
Contractați un avocat pentru a-l consulta, iar în caz ca nu va puteți permite contractarea unui avocat solicitați sa fi se acorde un avocat ce oferă asistență... mai detaliat juridică garantată de stat.
Accesînd link-ul de mai jos găsiți datele de contact ale instituției respective:
www.cnajgs.md

Succes.

12 марта 2019