Cum să procedez daca am dobandit prin procură o mașină sechestrată?

25 апреля 2018 51

Am procurat un automobil si nu l-am verificat. Peste un an am aflat ca mașina este sechestrată. Sunt ultima persoana pe procură. Ce să fac ca să nu pierd mașina?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Anatolie,
Dvs. ați aflat care este cauza aplicării sechestrului pe mijlocul de transport? În dependență de motivul aplicări sechestrului pe autoturism ar fi posibil de determinat cel puțin care este calea ce trebuie de urmat.
Aveți vreo informație de la Agenția Servicii Publice (în trecut „CRIS „Registru”)?

25 апреля 2018