Cum să procedez în acest caz?

11 января 2022 125

Buna ziua. A fost pus sechestru pe cardul meu salarial pe motiv că persoana pentru care am fost fidejusor nu a achitat în ultima perioadă o parte din împrumut. Când am discutat cu exeutorul, mi s-a spus că a fost luată o hotărâre precum că eu trebuie să achit o sumă de 2 ori mai mare decât e la bancă, plus onorarul și taxa pentru 3 dosare despre care nu știam. Cum să procedez în acest caz?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Tatiana, a trebui să vă clarificați de unde sa- luat suma de 2 ori mai mare decât la bancă și taxa pentru 3 dosare în privința căruia n=ași știut. Trebuie de dus la judecătoria care a pronunțat hotărârea de încasare și să vă clarificați, o să fie normal dacă... mai detaliat DVS o să ieșiți pe viberul meu sau telefonul 068669950, care tot are viber. Noi v-m discuta mai amănunțit.

12 января 2022