Cum sa renunt la pensia alimentara?

26 ноября 2019 121

Fostul concubin imi achita (prin intermediul unui executor judecatoresc) pensie alimentara pentru copilul nostru, dar acum suntem iarasi impreuna. Cum sa facem ca aceasta pensie sa nu mai fie retinuta?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua,

La pensia alimentară de regulă nu se poate renunța pentru că sunt afectate drepturile copilului dar în cazul dvs puteți ridica titlul executoriu de la executor și solicita încetarea procedurii de executare .

26 ноября 2019