Cum sa scot copilul din tara fara procura si acordul tatalui?

19 марта 2018 91

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, cum as putea sa fac pasaportul la copil minor si sa-l scot din tara fara procura si acordul tatalui, noi suntem in divort? Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua Valentina,

Dacă dvs intenționați să ieșit din țară pentru o perioadă relativ scurtă de până la 3 luni și nu aveți intenția de a vă stabili cu domiciliul într-o altă țară cu copilul minor atunci puteți face acest lucru fără procură sau fără acordul tatălui fiind îndeajuns să fie... mai detaliat însoțit doar de către dvs.

19 марта 2018