Cum sa scriu o scrisoare executorului pentru a debloca cardul cu indemnizatiea copilului

22 февраля 2022 77

Buna ziua. Ajutati-ma sa scriu o cerere catre executor pentru a debloca cardul cu indemnizatiea pe care o primesc pentru copilul minor in varsta de pana la 2 ani.

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Scrisoare în formă liberă, cu confirmare de la bancă despre faptul că contul în cauză este social și pe el se virează doar suma pentru întreținerea copilului.
Mergeți la bancă sau telefonați pentru a vă iforma cum pot ei elibera o asemenea confirmare.

23 февраля 2022
  • Юрисконсульт

Buna Maria, o so fie normal, dacă DVS o să inițiați cerere cu trimitere la art. 110 Cod de Executare, executorul judecătoresc nu a fost în drept să puie sechestru pe card. Eu pot să întocmesc o așa cerere, apelați la vibrul de pe telefonul +37368669950.

24 февраля 2022