Cum se obtin autorizatii pentru constructii in strainatate din Republica Moldova?

6 июня 2018 31

Dorim sa obtinem autorizatii in constructii peste hotare din Republica Moldova in urmatoarele tari: Romania, Serbia, Germania. Cum se obtin autorizatii astfel de autorizatii?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Bună ziua,
Un răspuns obiectiv nu o să puteți obține, este o procedură specifică care ține de fiecare țară și instituție împarte. Urmează a contacta instituțiile și autoritățile în vederea identificării actelor necesare, taxelor, traducerea, cît și obligațiile specifice, cu expedierea acestora prin intermediul poștei. Posibil și necesitatea de deplasare.

6 июня 2018