Cum se scrie un proces-verbal?

11 февраля 2019 3344

Buna! Cum se scrie un proces-verbal al adunării generale extraordinare a membrilor asociați ai societății comerciale privind adoptarea deciziei de a vinde bunul imobil (teren agricol)? Sunt 3 fondatori. Va rog un formular pe adresa de email ana.macovschi1996@gmail.com. Mersi anticipat.

Jurist comments 6

Cristian Iustin
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Ana, puteți să încercați să găsiți modele de procese-verbale care vă interesează în link-ul de mai jos.
http://cis.gov.md/content/modele-de-documente
Acestea sunt tipice, deja puteți să adaptați la necesitățile dvs.

11 февраля 2019
Ana Macovschi

Asa e corect ?
PROCESUL VERBAL
al Adunării Generale a asociaţilor “_________________” SRL. IDNO _________________
Asociaţii “______________” SRL :
1._____________, IDNP _______________ – cota de participare - ___ %;
2. ____________, IDNP__________________ - cota de participare - ___ %;
3. ____________, IDNP__________________ - cota de participare - ___ %;
ORDINEA DE ZI:
1... mai detaliat Adunare cu scopul adoptării deciziei privind comercializarea bunului imobil
cu urmatoarele numere cadastrale: ..........

S-a votat:
”Pro” – 3
”Contra” - 0
”S-au abţinut” - 0
AU HOTARÎT
1. Vinzarea bunului imobil cu urmatoarele numere cadastrale:
la pretul de ........ Euro
Asociatii- fondatori:
____________, IDNP _________________ ______________________
semnatura
____________, IDNP _________________ ______________________
semnatura
____________, IDNP _________________ ______________________
semnatura
Certific că în prezenta mea, a administratorului societătii “___________” SRL, dl ___________, IDNP
__________, ca s-au aplicat semnăturile autentice ale persoanelor indicate în acest proces-verbal.
Administratorul
“_______________” SRL ___________________________ ___________________
nume prenume semnatura

11 февраля 2019
Dumitru Barbaroș
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Ana, bună!

„S-a votat:
”Pro” – 3
”Contra” - 0
”S-au abţinut” - 0 ”

Ar fi mai OK de adăugat după „Au hotărât”.

11 февраля 2019
Cristian Iustin
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

în linii generale e bine asa.

11 февраля 2019
Ana Macovschi

Dumitru,buna ! Mersi mult

11 февраля 2019
Ana Macovschi

Cristian , Mersi

11 февраля 2019