Cum se stabileste programul de întrevederi ale părintelui cu copilul?

13 июля 2020 207

Bună ziua. Am ajuns la situația in care trebuie să divorțăm. Ambii suntem de acord, dar avem copil de 1 anișor. Soțul este de acord ca copilul sa locuiască cu mine. Cum se stabileste programul de întrevederi ale părintelui cu copilul?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
de comun acord, daca nu e posibil, mergeți la Direcția pentru protectia copilului, daca acel program nu se respecta, puteți obliga respectarea prin instanță

14 июля 2020