Cum trebuie sa procedez in cazul in care permisul a ramas la mine dupa suspendare?

26 мая 2019 42

Buna ziua! Am fost privat pe 3 ani pentru conducere in stare de ebrietate. Din raspunsurile anterioare am inteles care este procedura, insa vreau sa stiu ce sa fac in cazul in care permisul de conducere a ramas la mine. In instanta nu mi-a fost cerut, nimeni nu m-a intrebat nimic de el. Cum trebuie sa procedez in asa caz?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua
În cazul in care permisul nu a fost ridicat la etapa examinării/finisării cauzei, puteți sa predați de bună voie, contrar, aflîndu-vă la volan, fiind stopat pentru efectuarea unui control de catre poliție, permisul va fi ridicat.
Totul depinde de dumneavoastră.

28 мая 2019