Cum verific mașina atunci când o cumpăr, de unde să știu că nu-i furată?

3 мая 2018 51

Bună ziua. Am cumpărat o mașină doi ani în urmă, cu toate documentele în ordine, aparent. Iar acum vreau să mă duc cu dânsa peste hotare. Ce documente trebuie să am? Cum văd dacă mașina e curată din punct de vedere legal, și ce se întâmplă dacă se află la vamă că aceasta a fost furată înainte de a o cumpăra? Vă mulțumesc.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Andrei,
Vă puteți adresa la Agenția Servicii Publice să efectuați o testare a automobilului să vedeți dacă au fost sau nu modificate datele de identificare la automobil.

4 мая 2018