Cumpararea unui apartament prin ipoteca

22 сентября 2019 48

Va rog sa ma ajutati cat trebuie sa achit la notar la cumpararea unui apartament prin ipoteca (valoarea apartamentului 30.000 Euro)? Ce taxe mai sunt de achitat la notar?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Legii cu privire la metodologia calculării plăţii pentru servicii notariale, cuantumul plăţii pentru autentificarea tranzacţiilor evaluabile cu bunurile imobile, în cazul în care solicitantul este persoană fizică, se stabileşte în proporţie de 0,1% din valoarea tranzacţiei.

Totodată puteți lua legătura cu un notar pentru a va da un răspuns... mai detaliat cu privire la toate tarifele.

23 сентября 2019