Cumpărarea unui imobil de către un cetățean străin?

5 мая 2023 21

Bună ziua. De ce acte are nevoie un cetățean român ca să cumpere o casă în Republica Moldova?

Jurist comments 1

  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

HRISTOS A INVIAT!!! Pentru ca cetateanul strain sa achizitioneze un imobil din Republica Moldova este necesar de actul de identitate strain (pasaport) valabil, sa fie inregistrat la Serviciul Fiscal de Stat al Republicii Moldova pentru a i se atribui un cod fiscal pentru cetateni straini. Pentru ajutor puteti apela la... mai detaliat nr. de telefon 069049267. Succese!

8 мая 2023