Cumparatorul refuza sa achite ultima transa din pretul pentru apartament

8 июня 2022 60

Buna ziua! Pe 1 iunie am incheiat la notar un contract prin care am vandut apartamentul meu. Ne-am inteles ca voi elibera apartamentul pana pe data de 10 iunie, iar cumparatorul imi va achita ultima transa de 2.000 Euro. Acum, insa, cumparatorul refuza sa achite aceasta suma. Ce sa fac in continuare? Mersi anticipat.

Jurist comments 1

  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

Buna ziua Valeriu! Noul cumparator nu va deveni noul proprietar pina ce nu va achita rata ramasa fata de dvs., dar insa este necesar de studiat cazul, in caz de necesitate ma puteti contacta la nr. de telefon 069049267

13 июня 2022