Daca decedeaza persoana pe care e inregistrat automobilul, ce se intampla?

18 марта 2020 100

Imi puteti spune, va rog, daca a decedat proprietrul automobilului (un tanar), ce pot face parintii lui? Cum se procedeaza mai departe cu masina?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Bună ziua Vitalie,

Se deschide succesiune, se stabilesc moștenitorii, se perfectează actele moștenitorilor la notar, se înregistrează în Registrul bunurilor mobile noii proprietare în baza actelor respective.

18 марта 2020