Daca este aplicat sechestru pe bunurile materiale, pot primi alte bunuri?

17 мая 2021 29

Buna ziua. In instanta a fost pronuntat divortul si partajarea bunului imobil. Masina e inregistrata pe fostul sot, dar a fost luata de catre executori in timpul divortului. Acum trebuie sa o iau si s-o inregistrez pe numele meu, in conformitate cu documentele de la judecator. Dar in prezent am sechestru pus pe bunurile mele imobile din cauza unui credit. Am fost la executor, am scris cerere si executorul mi-a zis ca sechestrul va fi ridicat in aproximativ 2 saptamani.

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Адвокат

Bună ziua.
Puteți înregistra automobilul pe numele Dvs. fără probleme.

18 мая 2021