Daca plec in Italia cu pasaportul biometric si stau mai mult de 3 luni, ce ma asteapta?

24 апреля 2018 79

Daca plec in Italia cu pasaportul biometric si stau mai mult de 3 luni, ce ma asteapta? Am auzit de la altii ca daca ma întorc în țară timp de 3 luni peste o săptămînă pot pleca iar inapoi pe 3 luni. E adevarat?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna,
Dacă stați mai puțin de 90 zile reveniți apoi plecați din nou e posibil.
Dacă plecați și reveniți mai târziu atunci o să aveți interdicție pentru următorii 5 ani!

25 апреля 2018