Darea în exploare cu întârziere a blocului

5 июля 2021 65

Buna ziua. Compania de constructii intarzie darea in exploatare a blocului. Unde ma pot adresa pentru a cere dezpagubiri? Care sunt institutiile competente in asa cazuri?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
In cazul dat, despăgubiri se pot solicita amiabil de la ei, doar ca se va refuza, in acest sens mergeti in judecată cu acțiune, doar ca inițial, urmează a fi studiat contractul intre dumneavoastră si companie, acolo puteți gasi raspunsuri cit și temei de incasare de penalități de întîrziere.

5 июля 2021