Date cu caracter personal in Lista participantilor

6 октября 2020 29

Buna ziua! Spuneti-mi, va rog, cand o organizatie necomerciala organizeaza o intrunire sau un eveniment si inregistreaza participantii, alcatuind Lista participantilor, care include, de obicei: Nume, Prenume, date de contact, aceasta organizatie e obligata sa se inregistreze in calitate de Operator?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
din cîte enunță legea, oricare formă de utilizare a datelor urmează a fi notificată
vedeți art. 2 https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=122546&lang=ro#

7 октября 2020