Datoria tatalui decedat

18 октября 2019 85

Buna ziua. Ma puteti ajuta cu o consultatie, va rog? Tatal meu a decedat si mi-a lasat mostenire casa. Eu am vandut-o deja. Mai tarziu m-a sunat cineva sa-mi spuna ca tata ii era dator si are recipisa de la el. Imi puteti spune cum sa procedez?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

Pentru a vi se oferi un răspuns corect la întrebarea ridicată avem necesitatea de a ni se comunica toate circumstanțele cauzei și în special ce spune exact acea recipisă, termenul limita de rambursare a împrumutului, data decesului tatălui Dvs., data aflării de către pretinsul creditor al tatălui Dvs/defunctului despre... mai detaliat decesul acestuia.

19 октября 2019