Datorie si sechestrarea bunurilor

14 декабря 2020 30

Buna ziua. Am o datorie la o companie de telefonie mobila, a avut loc judecata. Executorul mi-a trimis o notificare ca se va prezenta la domiciliul meu pentru a sechestra bunurile. Eu, insa, locuiesc in casa fratelui care se afla peste hotare si aici nimic nu-mi apartine. Cum pot sa demostrez ca bunurile aflate in casa nu sunt ale mele?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Cristina, în primul rînd DVS trebue să prigătiți documentele corespunzătoare, că casa nu vă aprține DVS și dovadă de cînd DVS locuiți în casa fratelui și poate o să găsiți documente de confirmare, că bunurile au fost procurate pînă la apariția DVS în casă și alte documente, succese.

15 декабря 2020