Datorie achitata prin compania de colectori

18 января 2023 35

Buna ziua. Sapte ani in urma am achitat printr-o companie de colectori o datorie pe care o aveam la un operator mobil, in marime de 4.000 lei. Recent, dupa atatia ani, apare un executor judecatoresc care imi cere sa achit 1.400 lei, s-ar parea in legatura cu datoria mentionata anterior, pe care am achitat-o. Nu stiu de unde s-a luat suma pe care mi-o cere s-o achit. Este legal asa ceva? Ce sa fac?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Ana-Maria, de dorit să vă deplasați la acest executor și să solicitați un document în baza căruia s-a format datoria menționată, de dorit să fie adresarea DVS în scris cu o cerere. După aceasta o să fie clar, ce și cum .

19 января 2023