Datorie la achitarea pensiei alimentare

18 марта 2022 99

Buna ziua. Tatal copilului meu are datorie pentru întreținerea copilului minor. Dacă eu depun o cerere ca îl scutesc de plata viitoare a pensiei de întreținere, el trebuie sa achite integral datoria deja acumulata?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Natalia, dă să fim mai serioși. Tu ai să depui cererea de scutire, ești fermă că el o să mai achite ceva. Mi se pare nu, eu te sfătui să nu faci așa ceva, lasă să achite pensia integral toată.

19 марта 2022