Datorie la credit, pe care îl credeam închis

28 ноября 2020 743

În 2014 am luat un împrumut de la o companie de microfinanțare în mărime de 20.000 lei. Am achitat două luni și mi-am pierdut actele personale. Din cauza că am fost angajat în calitate de șofer, am pierdut și locul de muncă. M-am adresat creditorului și i-am explicat situația, dar acesta a insistat să achit după grafic. Am mai achitat 5.000 lei pentru rambursarea creditului, mi-am făcut pașaport și am plecat peste hotare. Peste o luna am trimis bani pentru credit, iar mama a mers să achite datoria. Acolo i-au spus că nu mai am credit. În 2020 am avut un transfer de bani la banca, dar mi-au luat buletinul și au verificat mult timp. După acest caz, am primit o scrisoare că sunt dator cu 58.000 lei și trebuie să achit de urgență, sau voi fi jucat. Cum să procedez în acest caz?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl. Denis, e o situație nu prea bună, compania a încercat să te drege cu banii, l-au făcut pe prostul și mai apoi ți-au înaintat pretenzii. Eu am o propunere, tu poți să mă contactezi la tel. 068669950 și v-om discuta, fiindcă ceia ce controlează contactele noastre nu le... mai detaliat plac consultația mea, pe curînd.

29 ноября 2020