Datorie la executorul judecatoresc

30 мая 2021 37

Buna ziua. Sotul meu are o datorie care a ajuns la executor. Suntem in proces de divort, dar inca nu suntem divortati. Acum vreau sa-mi procur un automobil si un garaj. Este posibil sa mi se puna sechestru pe automobil si garaj daca le inregistrez pe numele meu?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Адвокат

Bună ziua.
Căsătoria se consideră desfăcută din momentul cînd hotărârea judecătorească devine irevocabilă. Nu vă recomand să înregistrați careva bunuri pe numele Dvs. la moment, or, deseori executorii judecătorești urmăresc toate bunurile comune ale soților.

31 мая 2021